1-й пусковий комплекс ЕкоТехноПарку SkyWay прийнятий в експлуатацію

Випробувально-демонстраційний центр технології SkyWay — ЕкоТехноПарк в м Мар’їна Гірка — успішно пройшов процедуру прийняття в експлуатацію.

Рішення за номером 4255 від 22 грудня 2017 року говорить:

«… 1. Прийняти в експлуатацію самовільно зведені закритим акціонерним товариством «Струнні технології» споруди на об’єкті «Будівництво виробничого об’єкта зі створення екотехнопарка комунікаційних систем і розвитку ділового туризму (*) в районі асфальтобетонної бази комунального унітарного підприємства з проектування, ремонту та будівництва доріг «Мінскоблдорстрой»:

— виставковий екземпляр струнних комунікаційних систем № 1;

— виставковий екземпляр струнних комунікаційних систем № 2;

— виставковий екземпляр струнних комунікаційних систем № 3;

— будівля допоміжного призначення для обслуговування працівників будівництва об’єкта;

— внутрішньомайданчикові інженерні мережі (водопостачання, каналізація, електропостачання).

2.Дозволити закритому акціонерному товариству «Струнні технології» зареєструвати в Мар’їногірському бюро республіканського унітарного підприємства «Мінське обласне агентство з державної реєстрації та земельного кадастру» право власності на самовільно зведені капітальні будови […]».

*Коригування: 1-й пусковий комплекс

Пояснення

Словосполучення «самовільно зведені» в формулюванні рішення носить виключно юридичний характер і не означає «без чийого б то відома і дозволу влади». Використання даного словосполучення пов’язане з тим, що будівництво ряду об’єктів ЕкоТехноПарка було розпочато до отримання проектною організацією деяких відповідних категорії складності цих об’єктів документів. Разом з тим, всі законні вимоги в питанні отримання права на використання землі, огорожа і облагороджування території майбутнього ЕкоТехноПарку були дотримані. Нинішнє рішення про прийняття в експлуатацію також було отримано в суворій відповідності з буквою закону і дотриманням всіх необхідних процедур.

Початок будівництва деяких об’єктів ЕкоТехноПарку до оформлення відповідних документів було обумовлено рядом обставин. Серед них слід відзначити:

— необхідність приступити до будівництва з максимальною оперативністю з метою захисту інтересів інвесторів;

— вимушена економія коштів на старті проекту зі створення ЕкоТехноПарку;

— інноваційний характер проекту, що передбачає необхідність внесення змін і уточнень до проектної документації в оперативному порядку.

Необхідно також пам’ятати, що 2,5 роки тому, коли починалося будівництво ЕкоТехноПарка, генеральний конструктор SkyWay повернувся на Батьківщину в Республіку Білорусь після форс-мажорних обставин в Литві. За словами Анатолія Юницького, тоді йому довелося починати все в «чистому полі», «з нуля»: пошук і відведення земельної ділянки, відкриття офісу та набір, практично «з вулиці», професійних кадрів в десятки конструкторських бюро, створення виробництва. Все це він був змушений робити з урахуванням необхідності забезпечення народного фінансування цього мега-проекту. Говорячи простою мовою, Анатолій Юницький стояв перед вибором: «Ходити роками по кабінетах», погоджуючи свої плани з численними чиновниками, які через інстинкт бюрократичного самозбереження, питання «пускають по десятому колу», або піти своїм шляхом. Юницький був змушений починати все робочі процеси одночасно, уникаючи додаткових узгоджень, викликаючи на себе вогонь неприйняття, навіть ненависті обивателів, скептиків і протидію з боку недобросовісних конкурентів. Час показав — ці ризики були виправдані. Ризик «нічого не зробити» був для Юницького неприйнятний, так як це означало б для нього зрадити сподівання десятків тисяч інвесторів з десятків країн, які вже на той час довірили йому свої інвестиції.

Слід враховувати і місцезнаходження майбутнього ЕкоТехноПарку. «Район асфальтобетонної бази комунального унітарного підприємства з проектування, ремонту та будівництва доріг «Мінскоблдорбуд»» означав тоді: занедбаний танковий полігон з капонірами двометрової глибини, порослий рідколіссям і бур’яном, на землі, просочений порохом упереміж з соляркою. А адже скоро там буде навіть Мар’їногірська вулиця під назвою «Зорны шлях», що в перекладі означає «Зоряний шлях» — відповідне рішення вже прийнято владою міста. Вулиця Зорны шлях 6 — така нова адреса прописки ЕкоТехноПарку. Асфальтобетонний завод, що раніше не мав адреси, тепер буде значитися під номером 4.

З висоти досягнутих на сьогоднішній день результатів можна констатувати, що обрана в наявної ситуації тактика виявилася вірною. ЕкоТехноПарк прийнятий в експлуатацію.

Що означає «прийняти в експлуатацію»

Ухвалення об’єкта будівництва в експлуатацію здійснюється на підставі рішення спеціальної комісії, до складу якої включаються представники замовника і підрядника, розробника проектної документації, місцевого виконавчого і розпорядчого органу, а також органу державного пожежного нагляду. Експертний авторитет комісії гарантує, що об’єкт відповідає проектній документації, вимогам безпеки та експлуатаційній надійності.

Рішення Пуховічського районного виконавчого комітету засвідчує, що три типи комунікаційних систем (жорстка, напівжорстка і гнучка тестові рейко-струнні траси, а точніше — інфраструктурні комплекси) завершені в тій комплектації, в якій вони були представлені державним органам в проекті і пройшли експертизу. Разом з тим, слід зазначити, що тестовий характер цих трас передбачає можливість їх подальшого доопрацювання та удосконалення в ході експлуатації.

Рішення органу виконавчої влади не стосується ряду об’єктів, які документально віднесені до окремої підкатегорії — 2-го пускового комплексу. У число таких об’єктів входять розворотні кільця і вантажно-розвантажувальні термінали вантажний траси, будівництво яких триває в даний час, а також ряд інших перспективних розробок. Їх введення в експлуатацію планується здійснити окремо.

Експлуатація ЕкоТехноПарка має на увазі під собою тестування, вдосконалення та поетапну сертифікацію технології SkyWay, а також демонстрацію продукції замовникам транспортних систем з різних країн світу.

Що таке ЕкоТехноПарк

На сьогоднішній день ЕкоТехноПарк — інноваційний центр і шоу-рум технології SkyWay, який не має аналогів в світі. Тільки за 2017 рік його відвідали делегації бізнесу і влади з більш ніж 50 країн. Об’єкт залучив в економіку Білорусі мільйони доларів іноземних інвестицій, забезпечив роботу і розвиток унікальної інженерно-конструкторської школи, а також більше 420 робочих місць, пов’язаних з високими технологіями.

 

ЗАПРОШУЄМО ДО SKYWAY

 

За матеріалами: skyway.capital