Індустрія 4.0 в «Струнних технологіях»

Інформаційні технології відчутно поміняли «інтер’єр» наших життів. За півстоліття змінилося буквально все, від щоденних походів в магазин до робочих буднів в офісі або на заводі. Такі зміни вимагають і трансформації процесів виробництва. Сьогодні матеріальний світ з’єднується з віртуальним, виникають нові способи роботи з проектами, кресленнями, інструментами виробництва. Розробка, дизайн, виробництво і обслуговування зав’язуються в єдиний ланцюжок, завдяки використанню інформаційних технологій. Це називається «індустрія 4.0»

Термін «Індустрія 4.0» з’явився в 2011 році на одній з промислових виставок в Ганновері. Уряд Німеччини тоді звернув увагу на необхідність більш масового використання обчислювальних ресурсів у виробництві. Основні принципи «індустрії 4.0» — використання інтернету речей, збір повного обсягу даних про все, що робить техніка, інтелектуальна технічна підтримка і передача частини управлінських рішень електронних систем.

Промисловість, яка працює за новими принципами, дає нові можливості, яких не було в попередню епоху масового виробництва. Гнучкі бізнес-моделі і використання складного обладнання що настроюється можуть дати можливість створювати товар високої якості, спроектований, вироблений та налаштований для кожного конкретного споживача індивідуально.

Нова промисловість змінить (вірніше буде сказати, що вже змінює) наше життя так само, як свого часу це зробив комп’ютер. Уявіть, що на зміну цілком однаковим домівках з «вулиці Будівельників» з «Іронії долі» прийдуть складні архітектурні комплекси, виконані відповідно до особливостей місця і побажаннями забудовника. І все це буде більш якісним, інтелектуальним і дешевим завдяки новій техніці, інтелектуальним системам управління і менеджменту, грамотній технічній підтримки що пронизує кожен аспект виробництва інформатизації.

Інтернет речей — це, наприклад, коли ваш холодильник може показати вам, скільки там залишилося продуктів, на екрані мобільного телефону.

Надрукувати цілий будинок по змодельованому на комп’ютері проекту за допомогою величезного 3D-принтера можна вже сьогодні.

Мета роботи компанії-розробника SkyWay ЗАТ «Струнні технології» — створення, вдосконалення та поетапне повсюдне впровадження принципово нового виду транспорту, названого розробниками SkyWay. Компанія прагне забезпечити відповідність створюваного продукту стандартам цифрової епохи. Транспортні системи SkyWay органічно вписуються в логіку розвитку інтернету речей, забезпечують збір повного обсягу даних, інтелектуальну технічну підтримку і передачу частини управлінських рішень електроніці. У зв’язку з цим в ЗАТ впроваджуються технології, що дозволяють здійснити переклад на єдину цифрову платформу процес розробки, виробництва і експлуатації транспортного комплексу на всьому життєвому циклі. Постачальником таких технологій на поточному етапі виступає французька компанія Dassault Systemes, розробник платформи «3D experience».

Використання такої платформи дає можливість всім конструкторським бюро працювати одночасно над повною і докладною 3D-моделлю проекту, вносити всі необхідні зміни, складати технічну документацію, створювати інструкції автоматизованим верстатам і навіть робити замовлення для закупівель необхідних для виробництва деталей. На практиці це означає, що внесені в проект зміни відображаються на підсумковій моделі, всі помилки і неузгодженості в конструкції відразу ж виявляються, а підсумковий проект відправляється на виробництво у вигляді чітких інструкцій. Більш того, коли продукт вже буде використовуватися, система все ще буде за ним стежити і видавати рекомендації по ремонту та експлуатації.

За допомогою «3D experience» у «Струнних технологій» вийде скоротити терміни розробки нових і унікальних штучних проектів, на створення яких раніше йшла величезна кількість часу. При цьому за рахунок узгодженості робіт між відділами та високого рівня автоматизації якість робіт покращиться.

ЗАПРОШУЄМО ДО SKYWAY

 

За матеріалами: skyway.capital