Мотор Колесо Skyway

В експертному середовищі добре відомі інноваційні технологічні рішення інженерів ЗАТ «Струнні технології», одним із прикладів можна назвати електродвигун, який є ключовим вузлом мотор-коліс SkyWay.

Транспортні модулі, що використовують мотор-колеса на електроенергії мають цілу низку переваг. А детальніше у всьому розібратися сьогодні нам допоможе Ілля Жагальскій — начальник «КБ з дослідним виробництвом електроприводів».

— Ілля, доброго дня. Розкажіть, що входить в обов’язки вашого бюро?

— Основне завдання бюро — розробка і виробництво електродвигунів, накопичувачів електроенергії тощо.

— Поясніть історію з перейменуванням вашого КБ.

— Справа в тому, що до створення нового управління наше бюро було частиною Управління рухомого складу. Однак після Анатолій Едуардович Юницький прийняв рішення виділити нас в окреме управління, відповідно, і назва змінилася.

— А що входить у функції начальника бюро?

— Моїми обов’язками є як написання програмного коду, так і участь в розробці тієї електроніки, яку ми виробляємо. Ну і керівництво процесами, зрозуміло.

— З якої причини в струнному транспорті використовується саме мотор-колесо? Чим воно краще?

— Хоча б через те, що у цього двигуна оптимальне співвідношення крутного моменту на одиницю маси. Також у нього вище ККД і значно більше можливостей в контексті управління.

— Чому було прийнято рішення розпочати своє виробництво цих двигунів?

Тому що ті рішення, які є на ринку, не мають необхідного набору характеристик. А платити комусь за розробку — невиправдано дорого. Легше зробити самим.

— Виходить, двигуни вашого виробництва з самого спочатку виготовлені під конкретний транспортний засіб, а тому мають незаперечну перевагу. А які ще переваги ви могли б назвати?

— Наші двигуни мають більш високу потужність, причому будучи як за розмірами, так і по масі менше конкурентів.

— Тоді може бути пора починати серійне виробництво?

— Звичайно, зараз ми фактично виходимо на фінішну пряму в розробці, після чого можна починати масове виробництво.

— До речі, скільки типів мотор-коліс було розроблено в вашому КБ?

— На сьогодні п’ять типів двигунів різної потужності, від 10 до 60 кВт.

— Можете сказати пару слів про колектив КБ?

— Останнім часом, на тлі активної динаміки всієї компанії SkyWay, ми розширюємося, вже 26 осіб в КБ, більшість — інженери. Цикл нашої роботи починається від ідеї і закінчується конкретним і вже працюючим фізичним зразком.

Станьте співвласником інноваційної компанії:
ЗАПРОШУЄМО У SKYWAY