Skyway

Творець SkyWay неодноразово розповідав, що підштовхнуло його до розробки проривної транспортної технології: «Нам залишилося 3-4 покоління, тобто 60-80 років, до точки неповернення, коли кінець нашої цивілізації стане очевидним і відчутним усім, в тому числі і політикам, котрі сьогодні і керують цим процесом наближення нашого кінця. І неважливо — розуміють вони це сьогодні чи ні. Нам, вірніше нашим нащадкам, від цього легше не стане. Перефразовуючи Жванецького, можна сказати: «Що не роби з цивілізацією — вона вперто повзе на кладовище»».

Останнім часом підтвердження правильності висновків, зроблених Анатолієм Юницьким, все частіше звучить з вуст найвизначніших представників ділового та наукового спільнот — зокрема, Ілона Маска і Джеффа Безоса, — а 20 вересня ц. м були опубліковані результати досліджень, проведених в Массачусетському технологічному інституті, котрі до деталей збіглися з висновками творця SkyWay: американські вчені порахували, що вже в 2100 року в океанах Землі може бути накопичено така кількість вуглецю, яке викличе загибель всього живого. На їхню думку, за останні 540 млн років наша планета пережила п’ять масових вимирань, викликаних порушенням нормального кругообігу вуглецю в атмосфері і океанах. Проаналізувавши динаміку цих змін за вищевказаний період, співробітники інституту визначили максимально допустимі значення, вище яких круговерть вуглецю втрачала стабільність, викликаючи масову загибель живих істот.

Висновки вчених, які проводили цю роботу, такі: критична маса вуглецю становить 310 гігатонн, а саме до 2100 року, на думку експертів, діяльність людини викличе накопичення такої його кількості в світовому океані.

Керівник досліджень Даніель Ротман, професор геофізики Массачусетського технологічного інституту і директор створеного при ньому Центру ім. Е. Лоренца, так підсумував результати наукових досліджень: «Чи означає це, що масова загибель відбудеться на рубежі століть? Зазвичай для подібних екологічних катастроф потрібен якийсь час, близько 10 тис. років. Тим не менш, якщо не зупинити процес накопичення вуглецю в океані, шосте масове вимирання може статися раніше».

На щастя, Анатолій Юницький пропонує вихід з цієї ситуації, причому вже прорахований на рівні інженерної проробки. Ось як він описує його в передмові до другого випуску своєї монографії «Струнні транспортні системи: на Землі і в космосі», в якій викладені теорія, стан розробки, перспективи та основні результати досліджень високошвидкісного наземного транспорту, рух якого здійснюється по струнній дорожній структурі, а також космічного транспортного засобу у вигляді кільцевої струнної системи, що охоплює планету в площині, паралельній екватору:

«Струнний транспорт може виконувати це призначення не тільки на локальному, а й на загальнопланетарному рівнях… загальнопланетарний транспортний засіб (ЗТЗ) — це геокосмічний транспортно-інфраструктурний комплекс багаторазового використання для безракетного освоєння ближнього космосу. Він дозволить за один рейс виводити на орбіту близько 10 млн т вантажів і 1 млн осіб, котрі будуть задіяні в створенні і функціонуванні навколоземної космічної індустрії в майбутньому. Для досягнення того, що здатен зробити ЗТЗ за один рік, сучасній світовій ракетно-космічній галузі, в яку вже вкладено трильйони доларів, буде потрібно близько мільйона років. За один рік ЗТЗ зможе виходити в космос до 100 разів. При цьому витрати на доставку кожної тонни корисного вантажу на задану орбіту будуть в тисячі разів нижче, ніж сучасними ракетами-носіями.

Створення ЗТЗ відкриє перед людством безмежні перспективи для освоєння космосу, куди в короткий час можна буде перемістити все шкідливе виробництво з нашої рідної планети, що забруднює земну біосферу. Подібні ідеї сьогодні набирають популярність, так як для індустрії космос — це практично невичерпне джерело енергії, сировини, просторових ресурсів і принципово нових технологічних можливостей (невагомість, глибокий вакуум тощо), Що дозволяють виробляти продукцію більш високої, ніж на Землі, якості за більш низькою ціною та без шкоди нашому спільному дому — біосфері. У той же час це дасть можливість остаточно вирішити екологічні проблеми і забезпечити комфортне середовище існування для нових поколінь».

РЕЄСТРАЦІЯ В SKYWAY