17 жовтня 2015 р на території ЕкоТехноПарка SkyWay біля м Мар’їна Горка (Мінська область, Республіка Білорусь) відбулося урочисте відкриття «Нульового кілометру» — плити площею 250 квадратних метрів у вигляді масштабної карти Білорусі з бронзовим знаком у формі земної кулі, яка поклала початок першій в історії струнної дорозі SkyWay.

SkyWay — це унікальна інноваційна і проривна транспортна технологія, розроблена інженером Анатолієм Юницького. SkyWay є інформаційний, енергетичний і транспортний комунікатор естакадного типу, заснований на рейко-струнних технологіях. Особливістю даної технології є її екологічність, тому в зоні будівництва транспортних естакад не порушується сформований природний ландшафт, навколишні флора і фауна. Відмінними характеристиками SkyWay виступають безпека, доступність, надійність і високий рівень рентабельності.

ЕкоТехноПарк SkyWay — не звичайний об’єкт, це центр практичної реалізації інновацій SkyWay, їх міжнародної сертифікації і експертизи. Це навіть не Сколково в Росії, створене чиновниками. Це буде швидше Кремнієва долина в США, створювана бізнесом і для бізнесу, звідки на світові ринки вийшла вся сучасна електроніка.

У церемонії відкриття взяли участь: творець технології Анатолій Едуардович Юницький, керівники компаній-партнерів, перші закордонні інвестори SkyWay з Росії, Німеччини, Норвегії, Казахстану, Туреччини, Литви, Латвії, Естонії, Молдови (партнери міжнародної групи компаній SkyWay проживають в 47 країнах світу), раніше за всіх повірили в те, що майбутнє — за її технологіями, великі інвестори, що зробили найбільшу допомогу розвитку проекту, а також представники місцевої влади.
Збірний образ «Нульового кілометру», підсумковий варіант якого затвердив А. Е. Юницький, був створений завдяки голосам тисяч людей, що беруть участь у розвитку проекту. Над візуалізацією знака працювали провідні фахівці дизайн-центру компанії Іван Лукін і Сергій Капля, а виготовив меморіальний знак знаменитий білоруський скульптор, член Спілки художників Республіки Білорусь Олександр Сурков. У своїй вступній — воістину програмної, — мови генеральний конструктор, зокрема, сказав:

«Я йшов до цього майже 40 років. Той, хто першим повірив і вклав свої інвестиції, а це близько 100 чоловік, — очікували цієї події 20, 15, 10, 5 років. Всі наші інвестори, в тому числі і ті, хто прийшов в програму «Небесних доріг» через зарубіжних партнерів, — а їх вже понад 100 тисяч осіб, — причетні до створення «ЕкоТехноПарка» в Мар’їній Гірці. Без них це будівництво не почалося б. «Нульовий кілометр» — це початок реалізації моєї юнацької мрії оперезати земну кулю струнними дорогами: безпечними, комфортними, ефективними та екологічно чистими. Якщо цього не зробити, то існуючий транспорт, в першу чергу — автомобільний, до кінця XXI століття вб’є більше 100 мільйонів чоловік, а більш 1-го мільярда зробить інвалідами і каліками. А скільки мільярдів тварин при цьому загине, не знає ніхто,- такої статистики просто не існує.

Але ми знаємо, як знизити транспортну аварійність в тисячі разів — необхідно побудувати по всьому світу мільйони кілометрів струнних доріг, перемістивши транспортні потоки з поверхні землі на «другий рівень». Існуючий транспорт уже забрав у землекористувачів світу територію, за площею дорівнює п’яти Великобританії. Цей грунт зараз мертвий — він «загорнений» в асфальт й «похований» під шпалами. Але ми знаємо, як врятувати цей грунт — потрібно побудувати на планеті мільйони кілометрів струнних доріг, піднявши шляхову структуру на «другий рівень». А на місці асфальту і шпал ми посадимо сади і гаї і розіб’ємо алеї, як ми і робимо це зараз тут, в ЕкоТехноПарке ».

Після перерізання стрічки учасники церемонії по спеціальній доріжці підійшли до «Нульового кілометру», особисто відчувши тисячолітню історію транспорту, що він символізує собою — адже спочатку дороги мостили з кругляка, потім будівельники перейшли на бруківку, в ХХ столітті на кам’яну основу стали повсюдно укладати асфальт, а вже потім монтувати в нього трамвайні рейки. Перед зняттям захисного покривала з монумента Анатолій Едуардович розповів про пов’язаних з ним містичні події: «« Нульовий кілометр »до установки в« ЕкоТехноПарке »більше місяця перебував у мене в кабінеті. І я звернув увагу на те, що якщо хтось застуджений тер пальцем Білорусь на Земній кулі «Нульового кілометру», то після цього він швидко видужував. Я, звичайно, не гарантую, що кульгавий побіжить, глухий стане чути, а сліпий прозріє після того, як він доторкнеться до символу Білорусі. Але хто знає? Адже в цій точці Земної кулі сконцентровано таку величезну кількість позитивної енергії, думок і емоцій, що кожен, хто потре пальцем нашу країну, зображену на «Нульовому кілометрі», і задумає при цьому найпотаємніше бажання, то за допомогою цієї Енергії зможе втілити його в життя!» І всі учасники відкриття «Нульового кілометру» пройшли за А. Е. Юницького до монументу, який він в цей момент назвав «місцем здійснення мрій!».

Дуже зворушливо прозвучала цитата з однієї з найбільш пронизливих пісень знаменитого російського барда. Генеральний конструктор згадав: «Володимир Висоцький співав: «Купола в Росії криють чистим золотом, щоб частіше Господь помічав». А у нас вся Білорусь, моя Батьківщина, буде в променях сонця блищати на тлі земної кулі, як чисте золото, і нас частіше буде Господь помічати».

Слідом за цією подією відбулося вшанування інвестора групи компаній SkyWay, який першим удостоївся права залишити на пам’ять нащадкам зліпок своєї долоні. За аналогією з Алеєю слави в Голлівуді зліпок долоні руки заслужену людину в бронзі з нанесенням імені, прізвища та підписи буде розміщуватися на декоративному постаменті в алеї Почесних інвесторів ЕкоТехноПарка SkyWay.

Далі основоположник нової транспортної технології пояснив всім гостям, що одним із головних завдань SkyWay є створення «небесного транспорту» в гармонії з земною природою. Науковий підхід — на його думку, — здатний довести на практиці, що інновації та технології повинні працювати, не знищуючи навколишнє середовище, а зберігаючи її для наступних поколінь. А оскільки дерево — це символ екології, чистоти, збереження і примноження життя на нашій прекрасній планеті, то всім гостям, які мають право посадити своє іменне дерево, було запропоновано зробити це! Як сказав Анатолій Едуардович: «Участь в акції «Посади дерево»- лише маленьке зернятко, посаджене вами, з якого виросте потім Великий Планетарний Сад. Це подія, яка увійде в світову історію!».

А. Е. Юницький особисто продовжив озеленення ЕкоТехноПарка, посадивши дерева людей, які свідомо відмовилися від візиту на користь фінансування проекту. Свій крок він пояснив так: «Частина наших зарубіжних інвесторів вважала за краще вкласти кошти в прямі цілі і завдання ЕкоТехноПарка, а не витрачати свої заощадження на поїздку до символу, нехай і до такого важливого для нашого проекту, як «Нульовий кілометр». Я поважаю і навіть вітаю таке рішення, адже для багатьох тисяч наших інвесторів витрати на проїзд обійшлися б сумарно в кілька мільйонів доларів! Замість цього у кожного такого іноземного інвестора буде збільшена частка в холдингу, і дивіденди по ній, а також віддача від інвестицій настануть швидше. При цьому найголовніші ризики — недофінансування програми, — будуть знижені, тому що замість витрат на дорогу цей інвестор може вкласти частину своїх зекономлених коштів у збільшення своєї частки в Проекті. Щоб підкреслити свою вдячність всім цим людям за їх внесок в розвиток технологій SkyWay, я особисто посаджу їх іменні дерева, встановлю таблички з їхніми іменами і надам про це докладні фото — і відеозвіти!» Фірмові таблички з іменами цих людей стануть головною прикрасою центру струнних технологій .

Величезне враження на всіх присутніх справила демонстраційна масштабна модель підвісного юнібуса, яку привезли для випробувань. Не менший інтерес викликала також і зменшена модель підвісної дороги зі станціями і опорами. Всі ці елементи шляхової структури повинні справлятися з відповідними навантаженнями точно так же, як будуть справлятися і повномасштабні вузли системи, яка будується поруч. Цікаво, що відповідну документацію — адже навіть для зменшеної копії потрібні креслення, — Анатолій Едуардович і конструкторські бюро розробили в найкоротші терміни, приблизно за тиждень.

Важливість урочистого відкриття знаку «Нульовий кілометр» важко переоцінити. Це не просто точка відліку струнних доріг SkyWay. «Нульовий кілометр» стане початком нового життя, нового способу мислення, нових можливостей і відкриттів. Це новий етап у розвитку технологій SkyWay. Цей символ дав старт нової транспортно-інфраструктурної галузі на планеті Земля. Дуже скоро в Мар’їній Гірці всьому світу будуть продемонстровані тестові ділянки з промисловими зразками вантажний, міський та високошвидкісний «Небесних доріг» (саме таке значення англомовної назви SkyWay) загальною протяжністю близько 20 км. Ці дороги і їх інфраструктура не мають аналогів в світі. Вони в кілька разів — а за деякими показниками і на порядок, — випереджають всі існуючі в даний момент і перспективні транспортні системи.

Завершити звіт про відкриття знаку «Нульовий кілометр» SkyWay хотілося б думкою, висловлюваної багатьма гостями цієї урочистої події — ми пишаємося тим, що наша країна стала батьківщиною винахідника унікальній інноваційній та проривний транспортної технології. Від себе хочеться додати, що такою ж приводом для гордості є і те, що Білорусь стала місцем, де будується Центр практичної реалізації інновацій SkyWay, їх міжнародної сертифікації і експертизи. Транспортно-інфраструктурні проривні технології, до яких відносяться небесні дороги SkyWay, мають найбільші потенційні світові ринки на планеті, більші, ніж, наприклад, мобільний зв’язок, комп’ютери, електроніка, які вже сьогодні мають ринки збуту на трильйони доларів в рік, хоча зовсім недавно вони починалися «в гаражі» і практично ніхто в них не вірив і не давав їм шансів на життя. І це вселяє в нас впевненість у тому, що в ЕкоТехноПарке, що будується в Республіці Білорусь, транспортно-інфраструктурні технології SkyWay будуть продемонстровані і сертифіковані, і це допоможе залучити багатомільярдні іноземні інвестиції, вивести нашу Батьківщину на ще більш високий рівень, поставивши її в ряд найбільших технологічно розвинених держав, забезпечивши нашим нащадкам екологічно чисте, безпечне, комфортне і процвітаючих майбутнє!

РЕЄСТРАЦІЯ