Зовсім нещодавно засновник інтернет-ритейлера «Amazon» мільярдер Джефф Безос закликав людство переносити важку промисловість в космос, щоб зберегти Землю. «Це — найкраща планета. Ми повинні захистити її», — сказав він. На думку Безоса, виробництво, потребує великих затрат енергії, не повинно розташовуватися на Землі, оскільки тут її запаси обмежені.

У космосі ж сонячна енергія доступна постійно і в необмеженій кількості. «Протягом кількох сотень років вся наша важка промисловість буде перенесено за межі планети… Ми можемо побудувати гігантські заводи в космосі», — мовить Безос. На Землі, на думку мільярдера, залишаться житла людей та обслуговуючі їх дрібні потреби об’єкти легкої промисловості. Це раз.

13 листопада 2015 р. Рада по висотному будівництву назвала «Найкращий хмарочос у світі 2015 року». Їм стало висотна будівля в Мілані «Вертикальний ліс», спроектована італійською архітектурною компанією «Stefano Boeri Architetti». Це житловий комплекс з двох веж, прикрашений майже 1000 живих дерев і більш ніж 2000 інших зелених насаджень. Архітектори назвали його моделлю екологічно раціонального житлового будинку, що є відповіддю на загальну урбанізацію. Це два.

Вам ці події нічого не нагадують? Не зрозуміли ще, що їх об’єднує? А ось що саме таким бачить майбутнє нашої планети творець проекту SkyWay А. Е. Юницький, що працює над втіленням всіх цих ідей ось уже кілька десятиліть.

В одному з інтерв’ю на запитання про те, що він відчуває, бачачи, як його проекти втілюються за кордоном, Анатолій Едуардович відповів: «Відчуваю задоволення з одного боку, і жаль з іншого: задоволення від того, що мої ідеї реалізуються… і жаль, що це робимо не ми».

Адже це його думка, що у людства просто немає іншого шляху розвитку, крім винесення індустрії в ближній космос, на навколоземну орбіту. Адже саме він знайшов одне з найбільш реалістичних, а, ймовірно, і єдино можливе технічне рішення неракетной індустріалізації космосу і провів Першу міжнародну конференцію з неракетного освоєння космосу, опублікував ряд наукових робіт і монографій.

Держкіно СРСР навіть зняв про це науково-популярний фільм «У небо на колесі», який демонструвався на екранах СРСР і за кордоном більше чверті століття назад. Не так давно ідею про озеленення дахів будівель і насадженні вертикальних садів відносили до розряду радикальних інновацій. Проте все більшого поширення набувають концепції висотних будівель XXI століття з переважанням «зелених» елементів, вбудованих в їх конструкцію.

А адже озеленення висотних будівель з перенесенням грунту з-під фундаменту для створення садів та зон відпочинку біля станцій на даху, поліпшення складу грунту шляхом додавання гумусу є складовою частиною струнних технологій, у тому числі в рамках концепції «лінійного міста» (ще одна ідея Юницкого)!

А хіба можна не відзначити і озвучену нещодавно Илоном Маском (ще одним мільярдером, суперменеджером) думка про створення транспортного засобу, що пересувається у вакуумній трубі, розташованій на естакаді, яка отримала назву «Гиперпетля»?

Ще 40 років тому А. Е. Юницький починав розробку своєї інноваційної високошвидкісної транспортної системи саме з цієї ідеї, згодом дещо модифікувавши її, бо знайшов більш безпечний, надійний, дешевий і простий варіант, який і втілюється в даний момент.

А ідея вакуумної труби — на його думку, більше підходить для загальнопланетного транспортного засобу, або того самого «небесного колеса», час створення якого, судячи по швидкості втілення ідей Анатолія Едуардовича, теж не за горами. Сили і ресурси, що керують світом, підхоплюють унікальні думки і втілюють їх у дійсність, не посилаючись на авторство.

І не настільки важливо, запозичені вони безпосередньо у А. Е. Юницкого, або, як кажуть, «ідея витала в повітрі». Найголовніше, що не викликає ніякого сумніву – він бачить, він знає, яким буде світ завтра, бо всі його задуми невблаганно знаходять своє втілення. Хотілося б одного — щоб ми, пам’ятаючи, скільки геніальних ідей, висловлених нашими співвітчизниками, втілилися за кордоном, а нам тепер доводиться імпортувати, сплачуючи втридорога, врахували б, нарешті, помилки минулого. Або знову ті ж граблі?!

Михайло Кириченко
Керівник інформаційної служби міжнародної групи компаній SkyWay
© rsw-systems.com

РЕЄСТРАЦІЯ В ПРОЕКТІ SKYWAY