Чим далі в 21 століття, тим очевидніше стає: традиційний транспорт не справляється з тими функціями, що покладені на нього людством. Повсюдно використовувані транспортні системи не мобільні, небезпечні, не рятують від проблем забруднення навколишнього середовища і сильно залежать від людського фактору. «Самий-самий» транспорт вже протягом багатьох років намагаються розробити в Японії, Китаї, Америці, Ізраїлі… І начебто все вже змирилися з тим, що на території пострадянського простору немає і не буде ефективних і, що важливо, ефектних транспортних інновацій – це завдання давно переклали на Схід і Захід. Однак колишні радянські республіки не мають наміру здавати позицій без бою.

Білорусія претендує на звання світової транспортної столиці

SkyWay - самий екологічний транспорт
SkyWay — самий екологічний транспорт

У Республіці Білорусь будується ЕкоТехноПарк – перший у світі центр струнних транспортних інновацій SkyWay. Саме так називається місце, де буде продемонстровано в дії екологічно чистий транспортна альтернатива, яку хоче запропонувати світові російський і білоруський вчений Анатолій Юницький.

Принцип дії.

Своє незвичне назва струнний транспорт отримав завдяки інноваційній шляховий структурі – рейко-струнної естакаді. Від традиційного залізничного рейки струнний рейок SkyWay зовні практично не відрізняється. Всі інновації – всередині: на підставі такого рейки знаходяться напружені розтягуванням струни з високоякісного сталевого дроту. Після фіксації струн порожнину рейки заповнюється твердіє масою на основі цементу.

Ці струни разом з рейками жорстко кріпляться на анкерних опорах, розташованих через кожні 3 кілометри, і підтримуються проміжними опорами через кожні 50 метрів. Головка рейки, по якій буде рухатися юнибус (транспортний засіб, назване за прізвищем творця) залишається ідеально рівною, не має прогинів і стиків по всій своїй довжині.

Ефективність.

Така розробка дозволяє досягти унікальних показників всього транспортного комплексу SkyWay в цілому: струнний рейок характеризується високою міцністю, жорсткістю, рівністю, технологічністю виготовлення і монтажу, низькою матеріаломісткістю і широким діапазоном робочих температур.

Розташування шляхової структури над землею має принципове значення для здешевлення будівництва. Згідно з незалежною оцінкою Російської Академії наук, інноваційна транспортна технологія SkyWay є найбільш економічною, екологічною і безпечною з усіх відомих і перспективних транспортних систем. Один лише факт підняття шляхової структури над землею підвищує безпеку руху приблизно в 100 разів – SkyWay виключає ризик зіткнення транспортного засобу з пішоходами та іншими перешкодами, що є основною причиною аварій на традиційному транспорті. Наявність у колесах юнибуса противосходной системи підвищує безпеку ще в 10 разів.

Найцікавіше – це унікальні показники ефективності, які вигідно відрізняють струнний транспорт від усіх нині відомих громадських видів транспорту. Наприклад, висока швидкість (до 500 км/год) і стійкість до екстремальних природно-кліматичних умов роблять струнний транспорт головним конкурентом авіації. А мала площа порушених земель і економічність дозволяє йому змагатися з таким гігантом, як автомобільний транспорт.

Творці не обійшли увагою і головну тенденцію останнього часу – дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Відсутність земляного насипу, мінімальний землевідведення, скорочення обсягу викиду шкідливих речовин в атмосферу роблять SkyWay серйозним претендентом на звання самого екологічного транспорту в світі.

За попередніми прогнозами, усе це і багато іншого буде продемонстрована громадськості вже в 2018 році – саме тоді запланована повна здача ЕкоТехноПарка в експлуатацію.

Опубліковано на порталі»Знання Світу»

РЕЄСТРАЦІЯ В SKYWAY