Спецбетон – закрита розробка SkyWay

Випробування 5 бетонних сумішей з різними реологічними властивостями, що вкрай важливо для визначення майбутнього якості бетону і струнного рейки SkyWay. Найбільш важливою властивістю бетонної суміші є легкоукладальність або формуемость, тобто здатність суміші розтікатися і приймати задану форму, зберігаючи при цьому монолітність і однорідність. Вона визначається рухливістю (плинністю) бетонної суміші в момент заповнення форми й пластичністю, тобто здатністю деформуватися без розриву суцільності.

Для випробування поведінки бетонної суміші в необхідних умовах у науково-дослідній лабораторії були приготовані п’ять авторських рецептів SkyWay з різними реологічними характеристиками, такими, як гранична напруга зсуву, в’язкість і період релаксації. Для повної оцінки бетонних сумішей та подальшої організації виробництва струнних рейок випробовувались такі їх властивості, як ущільнення, однорідність, розшаровуваність, зміна обсягу у процесі затвердіння, залучення повітря, первісна міцність, можливість прокачування на велику відстань і багато інших.

Для цього на території заводу БЕСІ була зварена імітація рейко-струнної шляхової структури довжиною 100 м, встановлені необхідні контрольно-вимірювальні прилади. Колективи КБ і лабораторії під керівництвом генерального конструктора SkyWay А. Е. Юницкого протягом робочого дня прокачували через неї п’ять видів бетонної суміші, вивчаючи їх властивості, зумовлені складними фізико-хімічними процесами, що в них протікають, бо будь-яка бетонна суміш являє собою складну багатокомпонентну систему. Будучи поміщеним у простір, обмежений конфігурацією струнного рейки, а також внаслідок наявності сил взаємодії між дисперсними частинками твердої фази і води, ця система набуває зв’язаність і може розглядатися як єдине фізичне тіло з певними реологічними, фізичними і механічними властивостями складу, в’язкості і ваги.

РЕЄСТРАЦІЯ В SKYWAY