СТРУННИЙ МІСТ SKYWAY

Одним з ключових вузлів колійної інфраструктури SkyWay є струнний міст, що являє себою інноваційний підхід проектування різних типів мостів та інших транспортних споруд, що характеризуються підвищеною протяжністю.

Завдяки технології SkyWay на всьому протязі виключена ймовірність появи температурних швів, що підвищує надійність і значно скорочує витрати на будівництво і експлуатацію моста. Подібний струнний міст Skyway, що знаходиться в ЕкоТехноПарку (див. фото), наочно демонструє спектр можливостей струнних технологій. І тут використана колтюбинговая труба в ролі основного несучого компонента.

Для більш детального знайомства з даною технологією, пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з Олександром Мігелем. Олександр — провідний інженер-проектувальник КБ «Транспортна естакада» ЗАТ «Струнні технології».

Олександр, яке місце цього, явно пішохідного моста, в технології SkyWay?

У наших планах є розвиток не тільки транспортних технологій, а й інфраструктурних об’єктів в цілому. Одним із прикладів такого об’єкта є цей струнний міст.

А як з’явилася ідея створити такий об’єкт?

Ідея з самого спочатку належить Анатолію Едуардовичу Юницькому. Думаю, метою було продемонструвати можливості струнних технологій не тільки в контексті транспортних естакад.

Анатолій Едуардович каже, що струнна рейка є по суті міст, тільки в компактній формі. І тут ми бачимо щось схоже на висячий міст. В чому різниця?

Основою висячого мосту є балка, по якій йдуть люди. Тут же в ролі подібного полотна використовуються наші струни, що виконують несучу функцію, основна з яких — верхня струна.

Також є нижні струни, таким чином тут реалізована ідея дворівневого натягу, який підвищує стійкість і мінімізує коливальні фактори, що можуть виникати при, наприклад, сильному вітрі. В цілому ж, сам струнний міст конструктивно такий, що для його монтажу необхідний фактично тільки звичайний гайковий ключ, не потрібно навіть використовувати домкратного обладнання.

Яка область застосування струнного моста Skyway?

Вона повністю збігається з використанням висячих мостів в цивільному будівництві.

Тобто це альтернатива, тільки менш матеріаломістка, легша в будівництві і потребує менше ресурсів?

Так, саме так. Це більш ефективна у всіх сенсах альтернатива.

Станьте співвласником інноваційної компанії:
ЗАПРОШУЄМО У SKYWAY