17 жовтня за Марьиной Гіркою, на території ЕкоТехноПарка SkyWay, відбулося урочисте відкриття нульового кілометра «доріг майбутнього» — проекту білоруського інженера Анатолія Юницького.

Даний проект реалізується за допомогою «народного фінансування» — краудфандінга. Для тих, хто не знає: це колективне співробітництво людей (донорів), які добровільно об’єднують свої гроші або інші ресурси разом, щоб підтримати зусилля інших людей або організацій (реципієнтів).
На презентацію нульового кілометра інвестори прибули з різних куточків світу, щоб подивитися на будівництво, а також власноруч взяти участь в озелененні ЕкоТехноПарку — посадити дерева і прикрасити їх іменними табличками.

Всім учасникам і гостям заходу була представлена ​​зменшена модель майбутнього юнібуса — транспортного засобу в системі SkyWay, автоматично пересувається по підвісній дорозі, а також макети вантажного транспорту і транспорту міських ліній. Перші зразки в реальну величину автори ідеї пообіцяли представити трохи позже.

— Перша повномасштабна модель, яку можна буде подивитися в дії, буде запущена в жовтні 2016 року, — розповів генеральний директор, інженер і генеральний конструктор ЗАТ «Струнні технології» Анатолій Юницький. — А тут, поруч з нульовим кілометром, буде побудовано триповерхову будівлю: станція і музей SkyWay. Перша траса матиме протяжність 1200 метрів, потім її продовжать ще на 15 км. Фактично це модель траси міських ліній, і швидкість пересування тут становитиме 120 км / год. На 15-кілометровій трасі швидкість буде ще вище — 450 км / ч.

За словами Анатолія Юницького, після спорудження перших промислових зразків трас «під ключ» їх можна буде остаточно сертифікувати і продавати в будь-які країни. Автор амбітної ідеї хотів би також, щоб SkyWay прижився в Білорусі. Зокрема, «транспорт майбутнього» міг би бути задіяний на лінії «Мінськ — Національний аеропорт». Анатолій Юницький стверджує, що на дорогу з одного кінця в інший у пасажирів піде всього 10 хвилин.

Анастасія Пахомова, Інтерфакс