Юнивінд

Компанія ЗАТ «Струнні технології» продовжує активно розробляти нові типи і моделі струнного транспорту, а ми намагаємося оперативно знайомити з новинками наших читачів. На цей раз докладніше розповімо про Юнивінд, U4-651. Дана модель буде максимально ефективна в невеликих і віддалених населених пунктах, що характеризуються непростими погодними умовами.

Про те, як розвивається ця розробка і в чому її особливості, нам розповів начальник КБ «Компонування» ЗАТ «Струнні технології» Віктор Олександрович Гарах.

— Вікторе Олександровичу, підкажіть, чим була викликана необхідність в розробці цього цікавого апарату, і які його відмінності від зовні схожого Юнибайку?

— Ми повинні, надаючи послугу зі створення систем транспортування, враховувати побажання максимальної кількості споживачів і замовників. І розробляти машини, що здатні працювати в різних умовах. Якщо є віддалені райони, де нерентабельно будувати дорогу транспортну систему — значить, потрібно передбачити рішення і для таких випадків. Що ми і робимо.

— Тобто, головна відмінність Юнивінду від Юнибайка в тому, що рухатися він може по інший колійній структурі, більш економічній і доступній?

— Все вірно. З точки зору споживача це саме так. Також відмінність у тому, що Юнивінд складається з модулів, маніпулюючи якими можна отримувати різні конфігурації як пасажирського, так і вантажного транспорту. Таким чином ми, йдучи на побажання потенційних клієнтів, досягли максимальної універсалізації машини.

— Скільки часу пішло саме на проектування?

— Близько 4 місяців. Досягти цього вдалося максимальною напругою зусиль. Але зробили все згідно з планом.

— Наскільки складна ця машина і скільки часу пішло вже на розробку?

— Ця машина є повноцінним дослідним зразком. Тому відповідно до законодавства розробка складається з повного циклу, починаючи з постановки технічного завдання, закінчуючи сертифікаційними випробуваннями.

Все зайняло трохи більше року, після чого тестовий зразок вже був готовий до практичних випробувань. З точки зору складності, наприклад, якщо порівняти з Юнибайком, то Юнивінд технологічно складніший. Тут є і багатоступенева система безпеки, і системи управління окремо кожним модулем і паралельна загальна система управління.

Станьте співвласником інноваційної компанії:
ЗАПРОШУЄМО У SKYWAY